• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

PC Kol Önerisi ve Kullanıcı Yorumları (ACİL)

NeoF

Tanınan Üye

NeoF

Tanınan Üye
Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler,konuyu okudum ama orda da bu sağ analog konusu için istediğim bir cevap bulamadım tabii ki internette biraz daha araştıracağım. Entry açık kaldığı süre zarfında kolu temin ederseniz bu konu hakkında beni bilgilendirebilir misiniz size zahmet?
Hocam, ben Nisan'da alacağım büyük ihtimal, ancak birebir Monster'le iletişime geçerseniz, facebook sayfası ve ya https://www.monsternotebook.com.tr/mesaj/mesaj_gonder.aspx buradan, size 24 saat içinde geri dönüş yaparlar, zaten bilgisayarına sahibim Monster'in, harika bi' şirket ve desteği var.

Arkadaşlar fifa 20 satın alacağım pc için fakat kol seçiminde çok kararsız kaldım Bu xbox 360 kolunun kabloluları varmış yan sanayi kullanan varsa biraz bilgi verebilir mi sağ analog oyun içi çalışmama vs gibi ürün linki : https://urun.n11.com/microsoft-xbox-360/xbox-360-ve-pc-icin-kablolu-oyun-kolu-gamepat-P260307049
Dipnot : eğer başka kol önerileriniz varsa 100-120 lira bütçem var onları da yazarsanız sevinirim
https://www.hepsiburada.com/snopy-r...aV5EUfEVgFfdCv--U8ehZpD-chV8GCiQaAkj8EALw_wcB

Bu kolu öneririm şu an kullanmaktayım fiyat/performans açısından çok iyi ayrıca xbox için uyumlu hâle getirildiğinden dolayı Windows hemen algılıyor ve harici programlara vs. gerek kalmıyor. Windows uyumlu olması kolun tüm özelliklerinden yararlanmanızı sağlıyor (titreme, kısayol tuşları vb.) ve öyle analog çalışmama, uyumsuzluk, çalım atamama gibi durumlar söz konusu değil :)

Tuş hassasiyeti vs. çok iyi, onun dışında r2 ve l2 tuşları basma şiddetine duyarlı, anlayacağınız mesela yarış oyunlarında vb. oyunlarda ne kadar şiddetli basarsanız araç o kadar hızlı gidiyor veya o kadar hızlı koşuyorsunuz.

Tasarımı da bana çok hoş geliyor ayrıca ele de cuk oturuyor.

Çok övdüm ama gerçekten beğendim bence tek kusuru benim gibi analoga biraz fazla abanırsanız belli bir süre sonra gıcırtı sesi çıkarabiliyor ama ona da içini açıp bakım yaparsanız çözüm bulabilirsiniz ama biraz riskli yağlarken vs. internetten iyice araştırmak lazım.

NeoF

Tanınan Üye
https://www.hepsiburada.com/snopy-r...aV5EUfEVgFfdCv--U8ehZpD-chV8GCiQaAkj8EALw_wcB

Bu kolu öneririm şu an kullanmaktayım fiyat/performans açısından çok iyi ayrıca xbox için uyumlu hâle getirildiği için Windows hemen algılıyor ve harici programlara vs. gerek kalmıyor.

Tuş hassasiyeti vs. çok iyi, onun dışında r2 ve l2 tuşları basma şiddetine duyarlı, anlayacağınız mesela yarış oyunlarında vb. oyunlarda ne kadar şiddetli basarsanız araç o kadar hızlı gidiyor veya o kadar hızlı koşuyorsunuz.

Çok övdüm ama gerçekten beğendim bence tek kusuru benim gibi analoga biraz fazla abanırsanız belli bir süre sonra gıcırtı sesi çıkarabiliyor ama ona da içini açıp bakım yaparsanız çözüm bulabilirsiniz ama biraz riskli yağlarken vs. internetten iyice araştırmak lazım.
Bu da güzelmiş hocam, fiyatı da makul.

rea

Aktif Üye
Origin ID
goldenest23
Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler,konuyu okudum ama orda da bu sağ analog konusu için istediğim bir cevap bulamadım tabii ki internette biraz daha araştıracağım. Entry açık kaldığı süre zarfında kolu temin ederseniz bu konu hakkında beni bilgilendirebilir misiniz size zahmet?
Sağ analogda sıkıntı yok çalım filan atabiliyorsun ve gayet iyi tavsiye ederim.

Bu kolu öneririm şu an kullanmaktayım fiyat/performans açısından çok iyi ayrıca xbox için uyumlu hâle getirildiğinden dolayı Windows hemen algılıyor ve harici programlara vs. gerek kalmıyor. Windows uyumlu olması kolun tüm özelliklerinden yararlanmanızı sağlıyor (titreme, kısayol tuşları vb.) ve öyle analog çalışmama, uyumsuzluk, çalım atamama gibi durumlar söz konusu değil :)

Bunu kullanan bir kaç arkadaşımın bana geri dönüşü aman ama sakın bulaşma paranı çöpe atarsın gibi olmuştu vardı aslında listemde bu ama buna tekrardan bir bakacağım çok teşekkürler

İşte aradığım cevap hocam cansın :)

Plug and play ve wireless olması da aslında bu kolu almaya çok itiyor beni bu cevabı da aldığım için yüksek ihtimal alacağım bu kolu sağolun :)

bu sorunun kolla alakası yok zaten ufak bi işlemi var, yaptığın zaman 10 liralık kolda da çalım atabiliyorsun.
Şuan idare etmelik elimde ucuz bir snopy kol var aslında denemediğim şey kalmadı x360 kol appinden ayarladım regeditten değiştirdim yapabileceğim her şeyi yaptım bir türlü çalıştıramadım

aguntag

Yeni Üye
Şuan idare etmelik elimde ucuz bir snopy kol var aslında denemediğim şey kalmadı x360 kol appinden ayarladım regeditten değiştirdim yapabileceğim her şeyi yaptım bir türlü çalıştıramadım
ayarladıktan sonra oyunun kurulu olduğu dosyadaki ''xinput1_3.dll'' olanı yeniden adlandırıp ''xinput1_4.dll'' yap.

tayipyetim

Aktif Üye
beyler fifa 20 origin offiline modu iley oynuyorum hs edition pack 20 kurabilirmiyim oyuna sorun olur mu

Playstation 3 kolu düşünür müsünüz? Bende de snopy vardı. Ama sağ analoga çözüm bulamamıştım. Daha sonra ps3 kolumu bağladım. Şimdi bütün oyunları o kolla oynuyorum, herhangi bir ayar yapmama gerek kalmadı. İnternetten alırsanız fiyatları da uygun.

ayarladıktan sonra oyunun kurulu olduğu dosyadaki ''xinput1_3.dll'' olanı yeniden adlandırıp ''xinput1_4.dll'' yap.
Yaptım onu da yaptım yine olmuyor

Playstation 3 kolu düşünür müsünüz? Bende de snopy vardı. Ama sağ analoga çözüm bulamamıştım. Daha sonra ps3 kolumu bağladım. Şimdi bütün oyunları o kolla oynuyorum, herhangi bir ayar yapmama gerek kalmadı. İnternetten alırsanız fiyatları da uygun.
Onu da çok düşündüm hem çok bir şey değil 60 70 lira civarlarında ama onun için yeni bi arayüz muhabbeti varmış monitoring gibi bir şey uğraştırır diye pek girmek istemedim o topa

NeoF

Tanınan Üye
1 hafta sonra alıyorum, inşallah deneyimlerimi de paylaşcağım, 12 taksit yapacağız 17 liraya denk geliyor aylık.