• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA18 MENÜ KASMA PROBLEMİ

rcpcndncr

Aktif Üye
Origin ID
crazygoaller95
Arkadaşlar oyunu aldığımdan beri menülerde ciddi bir kasma sorunuya karşılaşıyorum. Oyunu NVIDIA Grafik Kartıyla açıyorum, oyun ayarlarım da gayet düşük fakat bu kasma sorununa engel olamıyorum. Sayfa değiştirirken, menüler arası geçiş yaparken anlık geçiş yapamıyorum. Oyunu Ultra'ya aldım, maç içinde hiçbir kasma yok gayet keyifli ve kaliteli maç yapıyorum fakat ne zaman maç bitimi menüye dönsem kasmalar başlıyor. Aynı sorunu yaşayan ve çözümü olan varsa yardımcı olabilir mi ? :)

Origin ID
Frooblee
Arkadaşlar oyunu aldığımdan beri menülerde ciddi bir kasma sorunuya karşılaşıyorum. Oyunu NVIDIA Grafik Kartıyla açıyorum, oyun ayarlarım da gayet düşük fakat bu kasma sorununa engel olamıyorum. Sayfa değiştirirken, menüler arası geçiş yaparken anlık geçiş yapamıyorum. Oyunu Ultra'ya aldım, maç içinde hiçbir kasma yok gayet keyifli ve kaliteli maç yapıyorum fakat ne zaman maç bitimi menüye dönsem kasmalar başlıyor. Aynı sorunu yaşayan ve çözümü olan varsa yardımcı olabilir mi ? :)
Bende de aynı sorun var. benim normal menüde 15 fps alıyorum maçta 60.:)

Hasann

Tanınan Üye
Origin ID
hasann1987
Sisteminizi yazin buraya beyler ona göre arastirma yapacam.

rcpcndncr

Aktif Üye
Origin ID
crazygoaller95
Intel Core i7-3630QM
2.40 GHz (Turbo Boost 3.40 GHz)
Windows 10 Pro 64 Bit
16 GB RAM
4 GB NVIDIA GeForce GT 650M

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Ekran kartın GB olarak yeterli fakat model gücü low tabanlı ekran kartlarından biri sanırım sebebi bu, ayrıca bilgisayarın güç seçeneği olarak düşük performans ayarında mı kontrol edebilir misin?

Brs65

Yeni Üye
Abi bende de fifa18 var yükledim falan oyun açılıyo açılınca ronaldo ekranı geliyor 3 nokta doluyor falan ama dil ekranı hiç gelmiyor ronaldo ekranında kalıyor bi yardım edin be

rcpcndncr

Aktif Üye
Origin ID
crazygoaller95
Ekran kartın GB olarak yeterli fakat model gücü low tabanlı ekran kartlarından biri sanırım sebebi bu, ayrıca bilgisayarın güç seçeneği olarak düşük performans ayarında mı kontrol edebilir misin?
Evet düşük güçteymiş. Yüksek performans'a aldım fakat kasma devam ediyor :(

Argon

Yeni Üye
Aynı sorun bende de var. Oyunu alt+enter ile pencere moduna alınca kasma geçiyor. Menüde öyle kullanabilirsin. Maç içinde de tekrar tam ekrana alabilirsin.

Nurlan

Yeni Üye
Directx hangisini kullanıyorsun ?

belmondo

Yeni Üye
Abi bende de fifa18 var yükledim falan oyun açılıyo açılınca ronaldo ekranı geliyor 3 nokta doluyor falan ama dil ekranı hiç gelmiyor ronaldo ekranında kalıyor bi yardım edin be
Dostum ben de o sorunu yaşıyorum dizüstü benimki. Alta alıyorum donunca sonra tekrar oyuna gir, düzeliyor.

rcpcndncr

Aktif Üye
Origin ID
crazygoaller95
Arkadaşlar teşekkür ediyorum herkese, bilgisayarımda çoğu oyunda kasma problemi yaşıyorum. Görev Yöneticisi'nden bakınca da Disk %100 dolu gösteriyor, o yüzden SSD alarak bu sorunu çözmeyi deneyeceğim :)

halilyc

Site Yöneticisi
Yönetici
Origin ID
halilyce
Arkadaşlar teşekkür ediyorum herkese, bilgisayarımda çoğu oyunda kasma problemi yaşıyorum. Görev Yöneticisi'nden bakınca da Disk %100 dolu gösteriyor, o yüzden SSD alarak bu sorunu çözmeyi deneyeceğim :)
Virüs yemiş olma ihtimalin yüksek, orjinal bir windows 10 kurarsan düzeleceğine eminim :) Aynı problemi yaşadım ssd vardı hemde, orjinal windows 10 keyi ile temiz bir kurulum yaptım uçak gibi oldu :)