• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

hamzasazoglu

Yama Yapımcısı / Yönetici
Yönetici
Selamlar arkadaşlar. Bu konuyu açmamım sebebini hemen belirteyim; maçları karşılıklı belirli bir seviyede güzelce eleştirmek ve güncel tutarak futbol ortamı oluşturmak. O zaman başlayalım; :)

[HEP GÜNCEL TUTULACAK VE HER HAFTA MAÇLARI ELEŞTİRİP, TAHMİNLER VS. FUTBOL MUHABBETİNİ DEVAM ETTİRECEĞİZ]

Son düzenleme:
İki takım da kötüydü, maçta iyi olan iki kişi vardı. Birisi Max Kruse, diğeri Falcao. Bu adamlar kalitelerini belli ettiler, özellikle Galatasaray'ın formsuzluğu sırasında utanmasa defansa kadar gelecek Falcao kendi çabalarıyla ayağına gelen ilk topu kaleye soktu, ofsayt olmasa Galatasaray değil Falcao kazandı derdim. Fenerbahçe ise bildiğimiz gibi, hırslı ve kazanmak istiyordu.

Tribüne gelince, bir Galatasaraylı olarak kesinlikle eski tat yok, eskiden bırakın derbileri, şampiyonlar ligi maçlarını en küçük maçta bile deliler gibi marşlar söylenirdi. Oynanan kötü oyun taraftarı da olumsuz etkiliyor. Maç tarafsız bir stadda oynansa taraftar etkisi hemen hemen aynı olurdu.

Galatasaray'ın verilmeyen penaltısı var bir de, pozisyonda Cüneyt Çakır her ne kadar penaltıyı onaylasa bile dakikalar önceki eli bahane ederek penaltıyı iptal etti. Aynı uygulama benzer maçlarda görülmediği gibi, işin içinde sakatlık varken böyle bir şey yapması akıllara zarar. Bunun bir derbi olduğunu göze alırsak riske girmeyip en ince ayrıntısına kadar bakarak penaltıyı iptal etmiş olabilir ama maçtan maça takımdan takıma karar verilecekse bu toplara girmeyeceksin, tepki alırsın.

Cüneyt Çakır dedik birazcık hakemden bahsedelim. Oyunun belki en tempo aldığı yerlerde zart diye oyunu kesmeler, yok tacı yerinden kullan, yok şuraya baraja gel diye diye tüm kuralları uzatmalar, yan hakem var hakem dinlememeler falan. Gerçekten oyunu çok kesti, tartışalacak kararlar verdi. Ben iyi yönettiğini düşünmüyorum.

Şimdi Fenerbahçe'yi değerlendireceğim. Fenerbahçe'nin bana göre belli bir oyun planı yoktu, anlık kararlar verip ileri veya geri geliyorlardı. Ancak özellikle serbest vuruşlar pozisyonları duran toplarda çok etkili pozisyonlar yarattılar. Fenerbahçe maçı alabilirdi, hakkını teslim etmek lazım. Bir Fenerbahçeli olmadığım için olumsuz yanlarını tam tespit edemedim.

Galatasaray, ah ah. Nerede o eski tik-tak oyunlar, dikine paslar, uzaktan şutlar. Hiçbiri kalmamış. Harika bir kadro kuruyorsun ama taktik yok. Organizasyon yok, ileri hatta topu taşımıyorsun, ortadan sağa sola olmadı geriye pas dağıtıyorsun. Babel ve Feghouli desen sürekli el freni özelliği görüp oyunu yavaşlatıyor. İlginç olan kısım, oyunun en etki yaratabilecek paslarını Luyindama atıyor. Belki hoca formsuzdur ama bilemem, her maç ceza alıp antrenmanları değerlendiremiyor, güzel 11 seçemiyorsan bu biraz da senin suçundur Fatih hocam. Kaç haftadır Galatasaray'ın tüm maçları zevksiz. Bunlar düzelir ama çooook geç kaldık.

Genel değerlendirmem bu, şimdi psg maçı var. Ümitliydim, artık ümidimi kaybettim. Ligin ilk devresi bitene kadar da bir daha aynı motivasyonu kazanacağımı düşünmüyorum. İyi geceler.

Dettlaff*

Tanınan Üye
Fenerbahçe kötü, hakem kötü, tribünler kötü, Galatasaray hepsinden daha kötüydü bugün. Kenarda Fatih Terim olmayınca oyuncular çok laubali, başıboş davranıyor maçta, Levent Şahin zaten apayrı bir mevzu. Oyuncular Levent Şahin'i pek ciddiye almıyor gibi.

Kadro seçimi yanlıştı. Geçen hafta harika oynayan Seri'yi, Andone'yi tribüne göndermek olmadı.

Falcao'ya değinmek istiyorum. Attığı golü her ne kadar ofsayt olsa da çok güzeldi. Lemina'ya verdiği topuk pası harikaydı. Elinde Falcao gibi bir adam var besleyemiyorsun doğru dürüst. Takımı Belhanda üzerine değil, Falcao üzerine kurman gerekir. Falcao hem oynar, hem oynatır.

Feghouli yine bildiğimiz sezon başlangıcını yaptı. Form tutması yine Kasım ayı sonunu bulacak gibi.

Futbol Mariano'yu bırakmış, Selçuk İnan'ın sağ bek versiyonu olma yolunda gidiyor Mariano. Bu saatten sonra Şener'in oraya monte edilmesi gerekiyor. Nagatomo'nun savunma katkısı gayet iyi fakat hücum katkısı yok denecek kadar az. Ciğeri sönünce eski performansından eser kalmadı kendisinin.

N'Zonzi takımın tek hazır oyuncusu. Kalitesini ortaya koyuyor.

Luyindama-Marcao ikilisine değinelim. Luyindama, Muriç'e neredeyse hava topu bırakmadı maçta. Sırf bu yüzden Muriç, Marcao'nun olduğu bölgeye doğru kaymıştı maçı izlerken farketmişsinizdir. Marcao ise önceki maçlara göre bir tık iyiydi. Ama bu performansı yetmez.

Lemina ise oyundan çıktığı zamana kadar çok iyi oynadı hatta takımın en iyisiydi. Ama kondisyonu sadece 55 dakika yetiyor. %100'üyle oynadığı gerçekten kalite katacak takıma.

Babel kanat olmuyor. Çok ağır kalıyor o bölgeye ve gereksiz top eziyor. Falcao'nun yanında serbest rolde oynatılması daha mantıklı. Ömer'in sol kanat, Babel'in Falcao'nun yanında santrafor olarak oynadığı 4-4-2 niye denenmez anlayamıyorum.

PSG maçına değinelim. Ağır oyunumuzu sürdürürsek 1 puan alma şansımız bile yok. PSG dediğimiz takım 5-6 saniyede rakip kaleye gelebilen bir takım. Çok hızlı oynuyorlar ve acayip süratli isimleri var. (Mbappe,Bernat,Di Maria...). Bir sürpriz yapabileceğimizi sanmıyorum. Her ne kadar ligde kötü gitseler bile (Son 3 maçtır Neymar'ın golleriyle kazanıyorlar 1-0) ŞL'ye farklı bir gözle bakıyor PSG. Çok farklı motive olacaklardır.

Fenerbahçe'ye bakacak olursak, her ne kadar kendisini sevmesemde Emre'nin katkısı oldukça fazla takıma, yaşına rağmen. Gustavo da oldukça iyiydi bugün. Kruse'nin İstiklal Marşı'nı okuması güzeldi.

Özetle, şampiyonluk yarışının ben Galatasaray ve Fenerbahçe arasında geçeceğini düşünüyorum. Son haftalara kadar sürecektir. Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışına dahil olmasını ihtimal dahilinde bile görmüyorum.

Son düzenleme:

hamzasazoglu

Yönetici
GÜNÜN SONUÇLARI;

Konyaspor 2 - İ. M. Kayserispor

Antalyaspor 3 - 0 Y. Malatyaspor

Ankaragücü 2 - 1 Gençlerbirliği

Trabzonspor 4 - 1 Beşiktaş

hamzasazoglu

Yönetici
Beşiktaş 'lı olarak tekrardan söylüyorum; Fikret Orman; geldiği zamanda ki kötü halimizden de kötü hale getirdi. Artık gitse de batırdı bizi.. :(

Beşiktaş'ın skoru çok ilginç. Bu takımda gerçekten çok büyük sorunlar var.

Ben şeye çok gülüyorum, geçen sene Galatasaray şampiyonluk yarışındayken Fenerbahçe kümeye oynuyordu, bu sene Galatasaray tarihin en kötü başlangıcını yaptı (ki kesinlikle katılıyorum) ama bu sefer aslında düşünülenin dışında Fenerbahçe'yle arasında bir puan fark var ve bu sene de Beşiktaş kümeye oynuyor.

Lig lig değil anasını satayım.

hamzasazoglu

Yönetici
Beşiktaş'ın skoru çok ilginç. Bu takımda gerçekten çok büyük sorunlar var.

Ben şeye çok gülüyorum, geçen sene Galatasaray şampiyonluk yarışındayken Fenerbahçe kümeye oynuyordu, bu sene Galatasaray tarihin en kötü başlangıcını yaptı (ki kesinlikle katılıyorum) ama bu sefer aslında düşünülenin dışında Fenerbahçe'yle arasında bir puan fark var ve bu sene de Beşiktaş kümeye oynuyor.

Lig lig değil anasını satayım.
Tarihi bir kadro kurup, içine edebilen tek insan olarak da adını yazdırdı sayın yüksek başkan 'f'ikret 'o'rman..

Felhasan

Aktif Üye
Galatasaray Paris maçında güzel oynayacak. Tabi ki Paris harika bir takım ve yeneceklerdir fakat aynı Porto maçı gibi olacak emin olun. Gol atacağımızı biliyorum inşallah berabere veya süpriz galibiyet olur diyorum. Parisi hepimiz biliyoruz biz yenersek ayıp olur zaten :D Güzel futbol ile taraftarı alkışlatsalar bile yeter. Real madrid ve brugge berabare kalsalar yeter.

Beşiktaş bugün havlu attı, şampiyonluk umutları bitti ama iyi maçları olacaktır onların da fakat yetmez.

Fenerbahçe bundan sonra ki 7-8 hafta (bakın buraya yazıyorum hatırlayın ve dönün) çok kötü sonuçlar alacak ve Ersun Yanal gönderilecek.

Galatasaray kendine gelecektir. Bu oyuncular muhteşem, sadece zamana ihtiyaçları var. Maalesef bunlardan başka oyuncu alma şansımız yok. Ancak denk gelir bu fiyata hemen mükemmel performans göstermeleri. Fatih terim bir daha ceza almayacaktır. Şampiyonlar liginden sonra takım şampiyon olacaktır.

Galatasaray'lıyım diye söylemiyorum hiç birini. Bunu devre arasın da veya ikinci yarı görücez arkadaşlar.

Dettlaff*

Tanınan Üye
Beşiktaş'ta ki asıl sorun baskı altında çalışamayan Abdullah Avcı. Büyük takım hocası kesinlikle değil. Kadro mühendisliğinde büyük hatalar var. Alınan oyuncular Beşiktaş ayarında oyuncular değil. Sinan Gümüş'ün 2019 versiyonu Güven,Tyler Boyd, N'koudou, Diaby bunlar Sivasspor'da bile oynayamaz. Bu alınan oyunculara 16M€ gibi bir rakam ödemiş Beşiktaş. Resmen skandal. Yönetim olarak, teknik kadro olarak çok ciddi sıkıntılar var Beşiktaş'ta. İstifa eden Fikret Orman'ın yeniden aday olacağını hatta seçileceğini düşünüyorum. Beşiktaş'ı maalesef çok zor bir süreç bekliyor.

Umarım en kısa sürede toparlar. Zira Avrupa Ligi'nde puanlara ihtiyacımız var.

hamzasazoglu

Yönetici
Abdullah Avcı istifa etmiyor.. Fikret Orman 'ın telefonları bayadır kapalıymış. Kulübü ne hale getirdiler. Yazıklar olsun..

Beşiktaş sezona zaten istedikleri gibi başlayamadı. Hem lig hem Avrupa arenasında istediği sonuçları alamadılar ayrıca başkan Fikret Orman'nın hafta içerisinde istifaya gitmesinin ardından Siyah - Beyazlı ekipte moraller bir hayli bozulmuş oldu. Beşiktaş'ın ilerleyen zamanlarda nasıl bir yol çizeceği muamma fakat kendileri Lig ve Avrupa'da başarılı olmak istiyorsa ilk önce bir sistem kurmaları şart.

Karşılaşmaya gelirsek Abdullah Avcı Başakşehir'de oynadığı futbolu Beşiktaş'da sürdürmek istiyor fakat çok zor. Dakika 46'da Boyd kenara geliyor fakat yerine giren Diaby, oynadığı kanat mevkisinde yine etkisiz kalıyor. 2 savunma bekine baktığınız zaman ise atağa pek katkı sağlamıyorlar. Orta Saha direnci ise kötünün biraz üstündeydi. Madem Güven oyuna girecek neden 2.yarı oyna sokmuyorsun da 67'de sokuyorsun? Oyundan alacaksan Vida'yı, Dorukhan'ı çek defansa Oğuzhan'ı al onun yerine Güven ise forvet arkası oynasın. Kendilerine Wolverhampton karşısında başarılar diliyorum fakat karşılarındaki rakip geçen sene Premier League gibi bir ligde oldukça ses getirmişti. Şimdi ise daha da dikkatli oynamak zorundalar.

Trabzonspor tarafına baktığımız zaman topu hızlı bir şekilde oyuna sokmak isteyen, yine aynı şekilde baskılı bir oyun ile kazanmaya çalışan bir takım vardı sahada. Kamil Ahmet'in sağ açık bölümünde oynaması şahsen Pereira için iyi oldu. Kamil Ahmet'in oyun yapısına baktığımız zaman geriye çok hızlı bir şekilde geri dönüyor, ileride iyi pres yaparak topu alıyor. Geçen haftalara dönüp baktığımız zaman gerek savunmada gerekse orta sahada bariz bir şekilde açıklar veren Trabzonspor, bu akşam bu hataları tekrarlamadı. Dün akşam oynana derbiye nazaran sahada daha bol pozisyonlu, çekişmeli ve bol gollü bir karşılaşma vardı. Son olarak Trabzonspor haftaya oynayacağı Basel maçına daha istekli ve konsantre çıkmaz zorunda. Uzun yıllardır Avrupa arenasında boy gösteremeyen, tecrübesinde düşüş yaşayan Fırtına'nın bu açıklarını Avrupa görmüş oyuncuları Sosa, Pereira, Obi Mikel ve Sturridge ile kapatabileceğini tahmin ediyorum.

Dettlaff*

Tanınan Üye
Galatasaray Paris maçında güzel oynayacak. Tabi ki Paris harika bir takım ve yeneceklerdir fakat aynı Porto maçı gibi olacak emin olun. Gol atacağımızı biliyorum inşallah berabere veya süpriz galibiyet olur diyorum. Parisi hepimiz biliyoruz biz yenersek ayıp olur zaten :D Güzel futbol ile taraftarı alkışlatsalar bile yeter. Real madrid ve brugge berabare kalsalar yeter.

Beşiktaş bugün havlu attı, şampiyonluk umutları bitti ama iyi maçları olacaktır onların da fakat yetmez.

Fenerbahçe bundan sonra ki 7-8 hafta (bakın buraya yazıyorum hatırlayın ve dönün) çok kötü sonuçlar alacak ve Ersun Yanal gönderilecek.

Galatasaray kendine gelecektir. Bu oyuncular muhteşem, sadece zamana ihtiyaçları var. Maalesef bunlardan başka oyuncu alma şansımız yok. Ancak denk gelir bu fiyata hemen mükemmel performans göstermeleri. Fatih terim bir daha ceza almayacaktır. Şampiyonlar liginden sonra takım şampiyon olacaktır.

Galatasaray'lıyım diye söylemiyorum hiç birini. Bunu devre arasın da veya ikinci yarı görücez arkadaşlar.
Ağır oyunumuzu sürdürürsek PSG bizi çok rahat 5'leyecektir Salı akşamı. Umarım hoca gerekli uyarıları yapıyordur takıma.

Felhasan

Aktif Üye
Ağır oyunumuzu sürdürürsek PSG bizi çok rahat 5'leyecektir Salı akşamı. Umarım hoca gerekli uyarıları yapıyordur takıma.
PSG ye karşı ağır oynamak imkansız gibi birşey. Mecburen çabuk oynayacaklar çünkü bizim anadolu takımlarına yaptığımızı bize yapacaklar. Yani 2 li 3 lü presler yapacaklar adi herifler. Tek dertleri en kısa sürede topu kapıp sadece kaleye gitmek olacak PSG nin. Ama pas hatası yapmamalıyız, en azından en az pas hatası yaptığımız maçımızı oynamalıyız.