• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Konu dışı olacak arkadaslar ..

nino

Aktif Üye
Origin ID
kerhaj
Arkadaşlar saçlarım çok fena dökülüyor çok canım yanıyor daha önce bu durumu yaşamış ve sonuç almış kişilerden tavsiyeler bekliyorum. . Doktora gittim buradaki doktorlardan emin olun ki sizler daha çok bilgiye sahipsiniz .hepsi özelde okumuş daha öncede şikayetler kralı efsaneler .. param yok özel bir hastaneye gideyim ne yaptımsa çare olmadı ırsi birşey de değil 3 yıl önce babamı kaybettim ondan sonra 1 yıl sonra ninemi sonra bize sahip çıkan evini açan dayımı da ninem den 1 yıl sonra kaybettim stres çok büyük Allah kimseye vermesin .. bir yandan okumak bir yandan ev geçimi saçları dümdüz edecek neredeyse kendime teselli vermekten bıktım artık sadece tavsiye istiyorum

Öncelikle geçmiş olsun ve başın sağ olsun. Herkesin bir derdi var, herkesin derdi kendine büyük geliyor. Benim de ailevi sıkıntılardan dolayı yaklaşık 13 senedir sürekli sıkıntı içerisindeyim. Ailem ayrı ama çok daha özel konular var şuan ailemden de uzağım üniversite için ölen giden yok ama çocukluktan itibaren bazı şeyler görünce insan farklılaşıyor. Bu sıkıntılar sağlık açısından çok kötü umarım saç dışında sağlığına bir zarar gelmez. İnan ki giden sadece saçın olsun mutlu olmadıktan sonra onunda pek önemi olmuyor. Aynı şekilde benim de saçlarım fazla dökülüyor. Bir yöntem varsa yararlanalım konuya dahil olmak için yazdım.

nino

Aktif Üye
Origin ID
kerhaj
Öncelikle geçmiş olsun ve başın sağ olsun. Herkesin bir derdi var, herkesin derdi kendine büyük geliyor. Benim de ailevi sıkıntılardan dolayı yaklaşık 13 senedir sürekli sıkıntı içerisindeyim. Ailem ayrı ama çok daha özel konular var şuan ailemden de uzağım üniversite için ölen giden yok ama çocukluktan itibaren bazı şeyler görünce insan farklılaşıyor. Bu sıkıntılar sağlık açısından çok kötü umarım saç dışında sağlığına bir zarar gelmez. İnan ki giden sadece saçın olsun mutlu olmadıktan sonra onunda pek önemi olmuyor. Aynı şekilde benim de saçlarım fazla dökülüyor. Bir yöntem varsa yararlanalım konuya dahil olmak için yazdım.
Allah razı olsun kardeşim. . Daha yaş 26 dökülmeye başladığı andan itibaren özgüvenim öldü.. öyle ahım şahım bir yüzümde yok .. yakışıklı olmasamda saçlarım iyi hissettiriyordu ayrıca vücudumun şekli de bozuk .. lordoz var kifoz var. . Şükür herşeye ama hayat gittikçe yaşanılmaz bir hal alıyor. . Ne yapacam bu saatten sonra nerden baslayacam hiç bir fikrim yok

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
Öncelikle geçmiş olsun ve mekanları cennet olsun İNŞALLAH
Doktora gidip de bence boşa vakit harcama
Saç dökümü stresten kaynaklı muhtemelen. Ayrıca tiroit hastaların da da saç dökülme olduğu söyleniyor. Annem tiroit hastası guatr ameliyatı oldu saçlarında gözle görülür bir şekilde dökülme var aşırı derecede. Sağlık ocağında aile sağlık doktoruna gitmeni ve bu tiroit olayını sormanı tavsiye ediyorum. Gidebileceğin bir hastaneye de gidip dahiliye bölümüne gitmeni özellikle bu konuyu açmanı tavsiye ederim. Muhtemelen kan tahlili isterler kan tahlilin de zaten tiroit olayı da çıkabilir. Eczaneler de bitkisel şampuanlar var (çalıştığım için biliyorum) bazıları cidden işe yarıyor. Eczanede çalıştığım zamanlar da saç dökülmem vardı bazı kişiler saç bakım analizi yapmaya gelirdi. Saç bakım analizi yapan kişiye gösterdim saçlarımı saç diplerin oksijensiz kalmış bu yüzden dökülme yapar dedi tester bi şampuan verdi (adını unuttum). 2 saç yıkama da cidden etki etti saç dökülmem azaldı.

nino

Aktif Üye
Origin ID
kerhaj
Öncelikle geçmiş olsun ve mekanları cennet olsun İNŞALLAH
Doktora gidip de bence boşa vakit harcama
Saç dökümü stresten kaynaklı muhtemelen. Ayrıca tiroit hastaların da da saç dökülme olduğu söyleniyor. Annem tiroit hastası guatr ameliyatı oldu saçlarında gözle görülür bir şekilde dökülme var aşırı derecede. Sağlık ocağında aile sağlık doktoruna gitmeni ve bu tiroit olayını sormanı tavsiye ediyorum. Gidebileceğin bir hastaneye de gidip dahiliye bölümüne gitmeni özellikle bu konuyu açmanı tavsiye ederim. Muhtemelen kan tahlili isterler kan tahlilin de zaten tiroit olayı da çıkabilir. Eczaneler de bitkisel şampuanlar var (çalıştığım için biliyorum) bazıları cidden işe yarıyor. Eczanede çalıştığım zamanlar da saç dökülmem vardı bazı kişiler saç bakım analizi yapmaya gelirdi. Saç bakım analizi yapan kişiye gösterdim saçlarımı saç diplerin oksijensiz kalmış bu yüzden dökülme yapar dedi tester bi şampuan verdi (adını unuttum). 2 saç yıkama da cidden etki etti saç dökülmem azaldı.
Allah razı olsun moderatörüm kan tahlilin de bir sorun yoktu ama birde sağlık ocağına gidelim hayırlısı olsun

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
Allah razı olsun moderatörüm kan tahlilin de bir sorun yoktu ama birde sağlık ocağına gidelim hayırlısı olsun
strestendir abicim bende de var saçların çok uzunsa arada kestir saçları.
benim saçlar omuzlarıma geliyordu ellerimi saçıma götürdüğüm de neredeyse 10-15 tel dökülüyordu
uzun saç kökleri biraz zayıflatıyor

nino

Aktif Üye
Origin ID
kerhaj
strestendir abicim bende de var saçların çok uzunsa arada kestir saçları.
benim saçlar omuzlarıma geliyordu ellerimi saçıma götürdüğüm de neredeyse 10-15 tel dökülüyordu
uzun saç kökleri biraz zayıflatıyor
Bir yılda hiç 5 defa üst üste 2 numaraya vurmamiştım. . Psikoloji allak bullak. . İnşallah düzelir

kazım33

Yeni Üye
hocam öncelikle şampuanı hayatından çıkar saçlarını elma sirkesiyle yıka öyle 1-2 saat kalsın arkasından duş al
bir de eline 2 tane su bardağı al kafa derini bükerek her gün yapabildiğin kadar masaj yap kafana

nino

Aktif Üye
Origin ID
kerhaj
hocam öncelikle şampuanı hayatından çıkar saçlarını elma sirkesiyle yıka öyle 1-2 saat kalsın arkasından duş al
bir de eline 2 tane su bardağı al kafa derini bükerek her gün yapabildiğin kadar masaj yap kafana
İşe yarar mı kardeş? Şampuan yerine kükürtlü sabun kullanıyorum ayrıca yılan yağı badem ve çörek otu yağını kullanıyorum siz sonuç aldınız mı hocam

kazım33

Yeni Üye
Yariyo kardeşim kaliteli bi elma sirkesi bi tanede üzüm sirkesi al dönüşümlü olarak uygula.yağların hepsini bende denedim ama bı sonuç alamadım.bi yerde okumuştum yağ kullanmak gözenekleri kapadina dair, yeşil çay iç her gün bı de yukarda dediğim masajı uygula doğal tedavi olarak en güçlü tedaviler bunlar şahsımca