• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Halilyc Skorbord Çalışmaları

halilyc

Site Yöneticisi
Yönetici
Origin ID
halilyce
Merhabalar arkadaşlar, overlay dosyalarını inceledim ve MLS skorbordunun yapısının başka skorbordlar yapabilmek adına uygun olduğunu gördüm ve texture düzenlemesi ile beIN Skorbordunu yaptım fakat işin daha önemli kısmında Hex düzenlemesi devreye giriyor, o kısımda malesef pek bir bilgim yok. Misal maçın dakikasının arkaplanı siyah üzerindeki yazı da bayağı koyu bir renk, bunu hex ile bulup beyaz yapmam lazım fakat işte sıkıntı burada hex bilgimiz yok. Hex bilgisi olan arkadaşlar el atarsa devamı güzel bir şekilde gelecektir diye umuyorum :)

hrdgh.PNG

furkan

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar, overlay dosyalarını inceledim ve MLS skorbordunun yapısının başka skorbordlar yapabilmek adına uygun olduğunu gördüm ve texture düzenlemesi ile beIN Skorbordunu yaptım fakat işin daha önemli kısmında Hex düzenlemesi devreye giriyor, o kısımda malesef pek bir bilgim yok. Misal maçın dakikasının arkaplanı siyah üzerindeki yazı da bayağı koyu bir renk, bunu hex ile bulup beyaz yapmam lazım fakat işte sıkıntı burada hex bilgimiz yok. Hex bilgisi olan arkadaşlar el atarsa devamı güzel bir şekilde gelecektir diye umuyorum :)

Ekli dosyayı görüntüle 485
hangi dosyada yada bölümde skorbord lar hex fazla bilgim yok ama az bişey var denerim

halilyc

Site Yöneticisi
Yönetici
Origin ID
halilyce
hangi dosyada yada bölümde skorbord lar hex fazla bilgim yok ama az bişey var denerim
Frosty editoru açınca menüden Fifa>Legacy Viewer yolunu izle ve açılan pencereden data>ui>game>overlays>overlay_5002.big şeklinde klasörlere girersen MLS skorborduna ulaşıyorsun ama bizim ligte çalışması için overlay_9002.big dosyası üzerine import ediyorsun tabi yaptığın dosyayı.

Yaptığım beIN Skorbordu budur, bunu düzenleyip Frosty Editörden overlay_9002.big üzerine import edip test edebilirsin :)

Ekli dosyalar

furkan

Yeni Üye
Frosty editoru açınca menüden Fifa>Legacy Viewer yolunu izle ve açılan pencereden data>ui>game>overlays>overlay_5002.big şeklinde klasörlere girersen MLS skorborduna ulaşıyorsun ama bizim ligte çalışması için overlay_9002.big dosyası üzerine import ediyorsun tabi yaptığın dosyayı.

Yaptığım beIN Skorbordu budur, bunu düzenleyip Frosty Editörden overlay_9002.big üzerine import edip test edebilirsin :)
.big dsoyası nasıl açılıyor

kaplan35

Yeni Üye
import ediyorum launch'a da basıyorum oyuna girdiğimde herşey aynı yama olmuyor ?

on numara olmuş eline sağlık ama bein sport kanal armasıyla aynı anda olmuyo ?

Son düzenleme:

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Sonunda bahsettiğim olayı aktif bir yama olarak gördüm, benim tavsiyem MLS popupsları ile tümünü değiştirip oyun içinden STSL takımlarını oraya aktarmamızdır. :) Ayrıca FIFA 16'da koreografi dosyaları vardı, onların yerini bilen varsa yazabilir mi? :)

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici

Hocam CG import ettiğim dosyanın yanında bir de ttf uzantılı font dosyası da istiyor ben bu işi çözemedim, aklımda Süper Lig için Popupsları düzenleme fikri var fakat tıkandım kaldım...

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
onuda çözeceğimm az kaldı kardeşim insan istedikten sonra yapabiliyormuş kafam rahatlaması lazım
Şu eski FIFA'larda ''Fancard'' yani koreografi dosyaları vardı onları bulabilirseniz ben o konuda çalışabilirim, fakat yerleri ya da yapısı değişmiş olabilir. :)