• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Footbal Manager 2020 - Yardımlaşma Konusu

Tabi sadece fm 2020 için değil önceki oyunlar içinde yardım etmeye çalışırız.
En son fm 2020 cıktıgı icin böyle bir şey dedim. :)
Oyuncu tavsiyeleri tutunda keşfettiğimiz oyuncuları söyleyebiiriz.
Taktik tavsiyeleri vs vs :)
Aldıgımız onemli sonucları paylaşabiliriz.
Gibi gibi :)
Bu konu güzel olucak insallah..
İnsallah kapanmaz.
Teşekkürler. :)

Dettlaff*

Tanınan Üye
Bir FM oyuncusunun olmazsa olmazı aldığı fiyatın 4-5 katına satılabilecek oyunculardır. İşte onlardan bazıları: Ekran Görüntüsü (84).png Ekran Görüntüsü (83).png Ekran Görüntüsü (82).png Ekran Görüntüsü (85).png

Ekran Görüntüsü (86).png
Ekran Görüntüsü (87).png

Teknik kapasitesi yüksek "10" numara severlere 1-2 oyuncu önerisi:

Ekran Görüntüsü (71).png

Ekran Görüntüsü (88).png

Tayland'ın yükselen 2 yıldızı Ekanit Panya ve Suphanat Muenta. Maksimum 1.5M€ gibi bir rakama gelebiliyorlar. Alınabilir bir risk.

Ekran Görüntüsü (90).png

Ekran Görüntüsü (89).png

Son düzenleme:

Dettlaff*

Tanınan Üye
Bir FM oyuncusunun olmazsa olmazı aldığı fiyatın 4-5 katına satılabilecek oyunculardır. İşte onlardan bazıları: Ekli dosyayı görüntüle 11269 Ekli dosyayı görüntüle 11270 Ekli dosyayı görüntüle 11271 Ekli dosyayı görüntüle 11268

Ekli dosyayı görüntüle 11267
Ekli dosyayı görüntüle 11266

Teknik kapasitesi yüksek "10" numara severlere 1-2 oyuncu önerisi:

Ekli dosyayı görüntüle 11274

Ekli dosyayı görüntüle 11276

Tayland'ın yükselen 2 yıldızı Ekanit Panya ve Suphanat Muenta. Maksimum 1.5M€ gibi bir rakama gelebiliyorlar. Alınabilir bir risk.

Ekli dosyayı görüntüle 11277

Ekli dosyayı görüntüle 11278
Sahamızda Olympiakos'u ağırladık. Gruptan çıkmak için 1 puan yetiyordu. İlk 30 dakika anormal denecek seviyede bir baskımız vardı ama kaleci Jose Sa, Falcao'ya geçit vermiyor etten duvar örüyordu. 34. Dakikada kalemize gelen ilk şut Muslera'nın da hatasıyla ağlarla buluşunca ilk yarıyı zayıf rakibimiz karşısında 1-0 yenik tamamladık. Devre arası Almada'nın yerine Quintero'yu, Fassnacht yerine ise Andone'yi atarak 4-2-4'e döndük. Bunun meyvesini Andone'nin hemen ilk yarının başında attığı gol ile aldık, 1-1'e getirdik skoru. Golü bulmanın verdiği coşku ve moral ile birlikte baskımız iyice arttı. 52. Dakikada Luyindama'nın düşmesiyle kazandığımız penaltıyı Quintero ile değerlendirip 2-1 öne geçtik. İpler artık elimizdeydi. Rakip maçtan iyice koptu. 63.Dakikada Andone, kendisinin 2., takımının 3. golünü atıyordu. Bu gol bizim için artık bir üst tur demekti. Her şey güzel giderken Marcao'nun yaşadığı sakatlık moralimizi bozdu. Değişiklik hakkımız olmadığı için 10 kişi kalmıştık. İçimizden bir "Acaba?" diyorduk. Ama sahneye oyuna 2.yarının başında oyuna giren Andone çıkıyor ve hat-trick yaptığı maçta 4. golümüzü atıyordu. Porto deplasmanı öncesi bir üst turu garantiledik. 3-0,4-0 gibi ağır bir mağlubiyet almazsak gruptan büyük ihtimal lider olarak çıkacağız.
Ekran Görüntüsü (91).png

GRUP TABLOSU:

Ekran Görüntüsü (92).png

erencan.png
Galatasaraydan yetişme..
Hatrick yaptı..
Önceki maclarının güzel oynayışını saymıyorum bile.. :)
Ne kadar fazla gidebilirim bilmiyorum ama bu cocuk efsane.. :)

Dettlaff*

Tanınan Üye
OYUNCU ÖNERİLERİ:
MATTIA ZACCAGNI: Pas oyunu sevenler için ideal bir seçenek. Maksimum fiyatı 5M€.
Ekran Görüntüsü (97).png

BASTIEN TOMA: Geleceğe yatırım açısından devre arasında bir "fırsat transferi" olarak alabilirsiniz. Sezon sonu sözleşmesi bittiği için devre arası görüşme yapıp kadroya katabilirsiniz.
Ekran Görüntüsü (96).png

LINCOLN: 1 sezon TFF 1.Lig'de Rizespor forması giyen genç oyuncu kadroyu zenginleştirme adına 1-1.5M€ gibi bir rakama satın alınabilir. Kendisini geliştirebilirse 15-20M€ seviyelerini görecektir.
Ekran Görüntüsü (95).png

IVAN PETRYAK: Kanatlardan içe kat edip şut çeken kanat oyuncularına hastaysanız Ivan Petryak sizin açınızdan ucuz yollu bir seçenek. Tam bir F/P oyuncusu. Yine satarken kar etmeniz olası.
Ekran Görüntüsü (94).png

Merak ettiğiniz oyuncuların isimlerini yazarsanız profillerini bilgilendirme amaçlı yükleyebilirim. Hangi mevkilerde sıkıntı çektiğinizi de belirtirseniz mevkilere göre öneriler yapabiliriz.

Dettlaff*

Tanınan Üye
OYUNCU ÖNERİLERİ #2:
1-Ahmed Kutucu: FM20'de Süper Lig'den bir takım çalıştırıyorsanız kaçırmamanız gereken isimlerden birisi Ahmed Kutucu. Yerli rotasyonu açısından elinizi güçlendirecektir. 2 Yıl kiralık + 8M€ satın alma opsiyonu ile birlikte alabilirsiniz.
Ekran Görüntüsü (107).png

MERT HAKAN YANDAŞ: Oyundaki en iyi yerli orta sahalardan birisi. 1M€-2M€ arası bir rakama alabilirsiniz. 2 sezon oynatıp 7-8 hatta 10M€ seviyelerini görecektir. Zaten bu sezon Sivasspor ile inanılmaz bir performans gösteriyor.
Ekran Görüntüsü (106).png

TALLES MAGNO: Açıkcası bir Türk takımını çalıştırıyorsanız bütçeniz yetmeyecektir. World Class oyuncu olma potansiyeline sahip Talles Magno, İspanya, Almanya, İngiltere'de para sıkıntısı çekmeyen takım çalıştırıyorsanız kaçırmayın. Tahmini maliyet : 20 Milyon €
Ekran Görüntüsü (105).png

EMRE KILINÇ: Bu sezon ligi lider götüren Sivasspor'un en büyük silahı. Oyunda ise yerli, skorer, yaratıcı bir kanat oyuncusu arıyorsanız Emre Kılınç o isim. Tahmini maliyet : 2.5 Milyon €
Ekran Görüntüsü (104).png

RADJA NAINGGOLAN: Bu sezon zaman zaman adı Galatasaray ile anılan Nainggolan, Cagliari'de kiralık olarak oynuyor. Oyunda sezon sonu Roma'nın listeye koyma ihtimaline karşılık hazırlıklı olmakta fayda var. Bonservisiyle zor ama kiralık olarak kadroya katma şansınız var.
Ekran Görüntüsü (103).png

ÓSCAR: Real Madrid'den Leganes'e kiralanan Óscar, bir 10 numarada bulunması gereken bütün özelliklere fazlasıyla sahip. Fiziki anlamda kendisini geliştirebilirse RM'nin vazgeçilmez oyuncularından birisi olur. Sezon sonunda Real Madrid'den 2 yıllığına kiralayabilir gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Tahmini maliyet : 50 Milyon €
Ekran Görüntüsü (102).png

ALBERTH ELIS: MLS için fazla gelen Alberth Elis, Süper Lig takımları için biçilmiş kaftan. Zihinsel eksiklikleri nedeniyle beklenen patlamayı yapamayan Elis kulübü tarafından para kazanmak için ilk sezonun devre arasında transfer listesine koyuluyor. Tahmini maliyet : 4 Milyon €.
Ekran Görüntüsü (101).png

EREN GÜLER: Bursaspor'un Ali Akman ile birlikte oyundaki en potansiyelli oyuncularından olan Eren Güler listemizde kendisine yer buldu. 16 yaşında olmasına rağmen bitiriciliği, soğukkanlılığı, hız ve hızlanması iyi seviyede. Ben golcü olacağım diye bağırıyor adeta. Aldığınızın 10-12 katına satabilme potansiyeline sahip. Tahmini maliyet : 2 Milyon €.
Ekran Görüntüsü (100).png

OKYERE WRIEDT: Para sıkıntısı çeken kulüp çalıştırıyorsanız Wriedt tam size göre. Bayern'in potansiyelli oyuncu olarak kadroya kattığı Wriedt beklenen çıkışı bir türlü yapamadığından kulübü tarafından elden çıkarılmaya çalışılıyor. Tahmini maliyet : 200 Bin €
Ekran Görüntüsü (99).png

SEDAT DURSUN: Kararlılığının düşük olması sebebiyle tam potansiyeline ulaşamama ihtimali olan Sedat, yerli ve genç stoper arayan Türk takımları için olası bir seçenek. Şahsen ben Galatasaray'a alacağım, Ahmet Çalık'tan ne kadar kötü olabilir ki?:D Sizde yerli stoper eksikliği çekiyorsanız bir göz atın derim. Tahmini maliyet : 250 Bin €.
Ekran Görüntüsü (98).png

Onur.G

Site Yöneticisi
Yönetici
Update gerçekten şart. Özellikle 1v1 pozisyonlarda forvetler acayip denecek seviyede gol kaçırıyorlar.

Karşı karşıya 5-6 tane gol kaçırıyoruz, adamlar gelip 2 tane uzak şutla maç alıyor. Hani 1 maç olur 2 maç olur ama her maç böyle oluyor. Bir çare bulunmalı.
Güncelleme şart maalesef

Dettlaff*

Tanınan Üye
Ben de taktiği oturtamadım. :)
Hep istiifa edip duruyorum.
Baydı artık :) Update gelmeli.
Update şart gerçekten. Özellikle 1v1 pozisyonlarda forvetler acayip goller kaçırıyor.

1 maçta 6-7 tane karşı karşıya kaçırdığımı biliyorum. Sonra adamlar gelip 2 tane uzaktan şutla maçı alıyor.
Defans hattını geriye çekmeyi denedin mi
Denedim. Defansta kapanınca yiyoruz uzaktan şuttan golleri. Defansı önde kursak savunma arkasına sarkıyor rakip forvet. Benim stoperler uyuyor. Sırf bu durum yüzünden her maç 3'lü dizilişler ile oynuyorum.

Onur.G

Site Yöneticisi
Yönetici
Update şart gerçekten. Özellikle 1v1 pozisyonlarda forvetler acayip goller kaçırıyor.

1 maçta 6-7 tane karşı karşıya kaçırdığımı biliyorum. Sonra adamlar gelip 2 tane uzaktan şutla maçı alıyor.

Denedim. Defansta kapanınca yiyoruz uzaktan şuttan golleri. Defansı önde kursak savunma arkasına sarkıyor rakip forvet. Benim stoperler uyuyor. Sırf bu durum yüzünden her maç 3'lü dizilişler ile oynuyorum.
Oyunun cidden güncellemeye ihtiyacı var. Oyuncular taktiği umursamıyorlar maalesef

Fm oyun ilerlerken kasıyor.
Yavaş ilerliyor.
Güya pc iyi :)
Cozumunu bilen var mı ? Gpu yerine yazılım yapacagım da hala varsa? :) Nasıl olacak?