• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA18 [ÇÖZÜLDÜ] Oyuna Girmeye Çalıştığımda Siyah Pencere Gelip Gidiyor

Dostlar başlıkta belirttiğim gibi FIFA18.EXE dosyasına tıkladığımda siyah FIFA 18 penceresi ekranda belirip hemen kayboluyor. Sorunun çözümü için yardım ederseniz sevinirim :).
Not: Oyunum korsan FitGirl Repack sürümü Update 2 mevcut.

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
Dostlar başlıkta belirttiğim gibi FIFA18.EXE dosyasına tıkladığımda siyah FIFA 18 penceresi ekranda belirip hemen kayboluyor. Sorunun çözümü için yardım ederseniz sevinirim :).
Not: Oyunum korsan FitGirl Repack sürümü Update 2 mevcut.
stabil çözümler olabilir ama yönetici olarak çalıştırın
yüksek performanslı nvidia işlemcisi ile çalıştırın
sisteminizin oyunu kaldırdığın dan kesinlikle emin olun
geforce den oyunu optimize edin

stabil çözümler olabilir ama yönetici olarak çalıştırın
yüksek performanslı nvidia işlemcisi ile çalıştırın
sisteminizin oyunu kaldırdığın dan kesinlikle emin olun
geforce den oyunu optimize edin
Vallahi abi hepsini, hatta fazlasını da denedim ama tek sonuç artık önce görev yöneticisinde gözüküyor sonra pencere açılıyor. Herneyse ben yeniden 16'ya döneyim yüz yaması falan paylaşabilirim, programları hazırladım. 18'i sonra çözerim napayım. :)

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
Vallahi abi hepsini, hatta fazlasını da denedim ama tek sonuç artık önce görev yöneticisinde gözüküyor sonra pencere açılıyor. Herneyse ben yeniden 16'ya döneyim yüz yaması falan paylaşabilirim, programları hazırladım. 18'i sonra çözerim napayım. :)
üzgünüm dostum işine yaramadığı için :( iyi oyunlar dilerim :)

Uzun bir aradan sonra çözümü tesadüfen buldum;
Aslında şöyle oldu bu sabah denemek için FIFA 19 Demo yükledim Origin'den ve tabi yanında gerekli yazılımlar da indi. Daha sonra oyunu açtım ama çok kasıyordu. Ben de oyun ayarlarını bayağı kurcaladım sonrasında nvidia denetim masası'ndan ayar çektim, herneyse, Sonra FIFA 19 daki yaptığım ayarların aynısını fifaconfig.ini dosyasından FIFA 18'e kopyaladım ve kaydedip kapattım. Şu anda, aylardır uğraştığım sorunu yanlışlıkla çözmüş bulunmaktayım. Şimdi yaptığım ayarları paylaşıyorum aynı sorunu yaşayanlar dediğim gibi gerekli yazılımları bir şekilde yükledikten sonra verdiğim ayarları yaparak çözüme ulaşabilirler.
Aşağıdaki yazdıklarımı C:\Users\Kullanıcı Adınız\Documents\FIFA 18 içerisindeki fifasetup.ini dosyasını açıp içine yapıştırınız.

AUDIO_MIX_MODE = 0
CONFIG_APP_LOCALE = tr-TR
CONTROLLER_DEFAULT = 0
DIRECTX_SELECT = 1
FULLSCREEN = 1
MSAA_LEVEL = 1
RENDERINGQUALITY = 0
RESOLUTIONHEIGHT = 600
RESOLUTIONWIDTH = 800
VOICECHAT = 0
WAITFORVSYNC = 2
WINDOWED_BORDERLESS = 0
WINDOWTITLE = "FIFA 18"

Yukarıda çözünürlüğün 800x600 olduğuna bakmayın rastgele yapıyordum ve oyuna girdi, girince 1280x720 oldu.
Teşekkürler :D