• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA18 CG File Explorer Sorunları&Çözümleri

Konu faydalı oldumu ?

• Evet Faydalı Bir Konu Olmuş.

• Hayır Gereksiz Bir Konu Olmuş.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Origin ID
mustafakgz1
fifa-18.jpg

Arkadaşlar son birkaç gündür farkettim ki CG File Explorer Programını açamayan arkadaşlar var ve sorunun çözümü için ekstra başlıklar açılıp cevap aramaya çalışıyorlar.Bu konuya arkadaşların sorunların çözümüne daha hızlı ulaşması için karşılaşılabilecekleri sorunları&çözümleri tek başlık altında toplanması için konu başlatma gereği duydum.

♦ İlk olarak şunu belirtmekte fayda var FIFA 18'i kurduktan sonra Frosty programlarını kurup kullanmış olan arkadaşlar kesinlikle temiz oyun kurulumu yapması gerekmekte aksi takdirde programı açamayacaklardır.Temiz kurulum yaparken dosya kalıntısı olmadığına dikkat etmeleri gerekir.(Belgelerim , Program Files gibi dosya yollarında FIFA 18'e ait herhangi bir klasör-dosya bulundurmamalısınız.)

♦ İkinci önemli nokta bilgisayarınızın Denetim Masasından Saat , Dil ve Bölge kısmında Bölge ayarlarında biçim girdisine İngilizce(Avrupa) veya İngilizce(Birleşik Krallık) seçmelisiniz aksi takdirde yine programı doğru şekilde açamayıp hata almanız muhtemel.

♦ Üçüncü ve son önemli nokta net framework programı.Bu programı en güncel sürüme yükselttiğinizde net framework ile ilgili olabilicek sorunlarıda önceden engellemiş olacaksınız.

Şimdi üstte belirttiğim üç madde karşılaşabileceğiniz hatalara karşı almanız gereken önlemler içindi bu satırdan sonraki belirteceğim maddelerde bu önlemleri almanıza rağmen çıkabilecek genel hatalar ile ilgilidir.

♦ Bu programı kuran hemen hemen herkesin karşılaştığı bir sorun ve çözümünden bahsedeyim.Öncelikle Programı açmaya çalıştığınızda ekrana "Update/Patch/Data yolunun bir parçası bulunamadı" şeklinde hata gelmekte.Bunun çözümü ise Fifa 18 kurulu olan klasör içine sırası ile Update adında klasör oluşturun daha sonra Update adındaki klasörün içine Patch adında bir klasör oluşturun ve son olarak Patch klasörünün içine Data klasörü oluşturarak bu hatadan kurtulabilirsiniz.

♦Yine sık sık karşılaşılan bir hata olan "Dictionary Mismatch." hatasının çözümü ise maalesef temiz oyun kurulumu yapmak ile çözülebiliyor.Çünkü oyununuzun kurulu olduğu dizinde bulunan "initfs_Win32" isimli dosyanın daha önceden yüklediğiniz Frosty programı veya bir mod ile orjinal halinin bozulmasından kaynaklı olduğu program yapımcıları tarafından belirtilmişti.Eğer bu dosyanın orjinal-değiştirilmemiş veyahut üzerinde modlama oynama yapılmamış bir yedeği bulunuyorsa bu yedek ile değiştirerek denemenizde fayda var.

Buraya kadar 3 önemli önlem ve 2 sık karşılaşılan sorun ile ilgili bahsedip konuyu paylaşarak sorunla karşılaşabilecek arkadaşlara hızlı çözüm faydası olabileceği kanısındayım.Sizlerde karşılaştığınız burada bahsedilmeyen sorunlarınızı paylaşarak burada birlikte çözüm arayabiliriz :)

Not : Burada belirtilenlerden farklı bir sorun bildirilip çözüldüğü takdirde üst kısma eklenecektir.

Herkese iyi eğlenceler dilerim...

abi ben oyunu sildim tekrar yükledim herhangi bi yama yapmadan direk cg file exploreri kurdum ama "Dictionary Mismatch." bu hatayı verdi

ben herhangi bi yama yapmadım yardımcı olurmusunuz 2 gündğr ugraşıyorum şu cg file exploreri yapmak için

Update/Patch/Data yolunun bir parçası bulunamadı''
hatası alıyordum yaptım ve hata gelmedi
ama program açılırken loading diyor %100 olunca tekrar baştan başlıyor
loading diyor yardım acil

Uzantısı cgm olan yamalar kuruluyor ancak uzantısı cgp olan yamaları kuramıyorum sorun verıyor yardım edebılecek varmı

mustafakgz1

Aktif Üye
Origin ID
mustafakgz1
Update/Patch/Data yolunun bir parçası bulunamadı''
hatası alıyordum yaptım ve hata gelmedi
ama program açılırken loading diyor %100 olunca tekrar baştan başlıyor
loading diyor yardım acil
aşşağıda dosya isimleri değişerek her dosyayı %100 olana kadar okuyor.Bilgisayar özelliklerine göre işlem 5-10 dk arası değişebilir bitene kadar beklemeni tavsiye ederim.Eğer herhangi bir hata almıyorsan

smtarica

Yeni Üye
net framework 4.7.2 yüklü olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorum ayrıca yamayı legacy filesı işaretlemeden yükleyebildim doğal olarak eksik halde yüklendi ne yapmam gerek arkadaşlar çoğu kişi bu problemi yaşıyor yardımcı olursanız sevinirim. 1536358137477.png

Onur.G

Moderatör
Yönetici
net framework 4.7.2 yüklü olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorum ayrıca yamayı legacy filesı işaretlemeden yükleyebildim doğal olarak eksik halde yüklendi ne yapmam gerek arkadaşlar çoğu kişi bu problemi yaşıyor yardımcı olursanız sevinirim. Ekli dosyayı görüntüle 4557
oyunu belgelerim de dahil sil yeniden kur yama yapmadan sıfırdan kurup dene